Marian Jurečka porušil zákon. Mejdan na ministerstvu byl nejen nemorální, ale i nelegální

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (42) si podle všeho zničil politickou kariéru. Prasklo na něj, že zatímco ve čtvrtek před Vánoci na půdě filozofické fakulty vyhasínal po masakru jeden lidský život za druhým, jeho úředníci si na ministerstvu dál vesele „dávali do trumpety“. Přitom navíc naprosto protizákonně.

Marian Jurečka: Proč nezastavil veselí?

Ať už politik Marian Jurečka opravdu na dotyčném mejdanu pro zaměstnance ministerstva práce a sociálních věcí byl jen krátce a později se připojil ke zbytku vlády na jejím mimořádném zasedání, nebo mají pravdu zatím nepotvrzené informace o tom, že na „mecheche“ strávil čas až skoro do devíti, kdy začínala schůze kabinetu, obojí je strašně špatně.

prezident Petr Pavel okamžitě zrušil zbytek programu na návštěvě Francie a vrátil se domů, aby se okamžitě zúčastnil onoho vládního zasedání. Tak by se totiž zachoval každý rozumný politik.

Vánoční party pro úředníky měla skončit někdy nejpozději o půl čtvrté, někdo svéprávný ji měl zastavit. A ne, aby pak svědci říkali, jak v pozdních večerních hodinách slyšeli z budovy stále ještě bujarou zábavu (mluvčí resortu se to snaží popírat). Že chlapcům a děvčatům nevadilo, že kolem jezdí desítky houkaček, že jim během veselí a juchání všude okolo zuřivě blikají do oken světla, že měli to svědomí dál se v pohodičce napájet, to je mi záhadou.

Porušili zákon

Docela skandální je i jedna principiální záležitost, kterou by nikdo nerozebíral, nebýt masakru na univerzitě: večírek nestál čtyři sta tisíc jen kvůli drahým chlebíčkům. V Česku je zvykem „chlastat“ a zcela bez mrknutí oka, aniž bych tam byl, si troufnu tvrdit, že nalití byli i někteří účastníci tohoto mejdanu. Kdyby nebyli, tak jdou domů truchlit za zemřelé.

Jenže to znamená, že v tom případě se ministr, ale i všichni ostatní, kteří byli na místě po čtvrté hodině odpolední, kdy už bylo naprosto jasné, že na místě tragédie je spousta mrtvých a zraněných, dopustili porušení zákoníku práce. Když si totiž přečtete jeho aktuální znění na webu Zákony pro lidi, paragraf 106, odstavec 4 a písmeno e) zcela vylučuje (tj. zakazuje) přítomnost alkoholu a návykových látek na pracovišti. Nejen v pracovní době, i mimo ni, kdykoli. Prostě v práci se nesmí za žádných okolností „kalit“.

Policie zasahuje na FF UK:

V Česku jsme zvyklí být s přivřením oka vůči různým zákazům a nařízením shovívaví a zákon v tomto ohledu porušují v řadě firem, ale tady je to donebevolající, když jde o resort vysoce postaveného místopředsedy vlády. A vyniká to obzvlášť v takové tragické chvíli.

Jurečka musí vysmahnout

V médiích jsem to odpoledne zaregistroval i opilého vysoce postaveného politika, ale zatím není důvod ho jmenovat. Nevypadá to, že by mejdan u nich v práci po události okamžitě ukončili.

Jurečka místo práce nechal své podřízené požívat, ať už jídlo, nebo nápoje, neměl politický čuch na to, co způsobí, když to nezarazí, zkrátka zachoval se jako papaláš, který může to, co plebs nesmí, takže by měl z ministerstva okamžitě vysmahnout.

A zdaleka ne pouze kvůli porušení zákoníku práce.

zdroj : extra.cz

Nikdy nezmeškejte žádnou důležitou zprávu.

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp

Sdílejte článek:

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp
Pinterest
Email